Relacje partnerskie

Nie każdy związek prowadzi partnerów do ołtarza, i nie jest to koniecznie alternatywa związku małżeńskiego czyli związek wolny. Niektóre partnerskie relacje między ludzkie kończą się na przyjaźni. Jakie sa różnice między związkiem małżeńskim, zalegalizowanym partnerskim a przyjaźnią? Czy musi być najpierw przyjaźń, a potem kochanie? Chyba każdy się zgodzi, że podstawową różnicą będzie tu sex, którego w przyjaźni być nie powinno, natomiast w związku małżeńskim owszem tak, a nawet wręcz przeciwnie, nie powinno go zabraknąć! Sprawa się komplikuje w związku na odlegość, bo niby jak mieć sex przez telefon? No może jednak warto i takie doświadczenie zdobyć, jeśli chwilowo nie ma innej możliwości.

Zasady udanego związku partnerskiego

Właściwie to udany związek partnerski wymaga tego samego co udany związek małżeński, czy też związek wogóle. A więc miłość, więc szacunek, akceptacja, gotowość do wybaczania i wspieranie partnerów. Brak akceptacji społeczeństwa, która niestety częściej zdarza się wobec związku partnerskiego osób tej samej płci jak standardowego małżeństwa, wymaga dużej dawki odwagi i wspierania obojga partnerów. Niepowinniśmy być dla partnera dodatkowym źródłem stresu, powinniśmy wspierać się nawzajem w pokonywaniu trudności życia codziennego. Musimy byc silni by otoczenie swym brakiem zrozumienia nie zniszczyło naszego najcenniejszego daru od życia jakim jest niewątpliwie odwzajemniona miłość naszego partnera.

Zarejestrowany związek partnerski

Usankcjonowany prawem związek cywilny dwóch osób tej samej płci nazywany jest zarejestrowanym związkiem partnerskim. Nie wszystkie kraje wprowadziły w prawo podobne związki, Polska jest niestety krajem gdzie takiej możliwości nie ma. Konsekwencje prawne zawarcia związku partnerskiego, różnią się również w zależności od kraju. Większość krajów na przykład nie daje praw adopcyjnch parom w związku partnerskim. Prawo wspólnoty majątkowej, prawo spadkowe, prawo o informacji o stanie zdrowia partnera, czy też decydowanie w kwestii dalszego leczenia nadawane parom partnerskim to jedne z praw nalężących się dwóm osobom żyjącym w udanym związku, niezależnie od ich płci.